Arónie - Černý jeřáb - Temnoplodec

Královna antioxidantů. Bobule, které
pomáhají v boji proti civilizačním nemocem ...

Jaro 2020 Bohužel vyprodáno!!!
Přijímáme objednávky na podzimní sezónu 2020!

Dnes ještě sleva: 12 % na objednané sazenice!
POZOR! Sleva platí pouze pro prvních 20 objednávek!

Sazenice začínáme doručovat od října 2020.

Tajemství zázraku WonderHedge® technologie

V čem se spočívá tajemství Wonderhedge® technologie? Část tajemství se dozvíte z této video ukázky.

Tato video nahrávka byla natočena pro sazenice zázračného živého plotu (Jilm sibirský), ale informace uvedené v ní platí i pro námi dodávané sazenice Aronie.

 


 

Často se ptají, v čem spočívá tajemství Wonderhedge®. Povím pravdu, neexistuje žádné tajemství. Je květen,  je tu uvnitř trochu chladno. Sazenice skladujeme při nižší teplotě. Respektive je pár věcí, které každopádně pomáhají, aby vynikající stav rostliny byl udržen, anebo trošku zvýšen.

Vidíte tu v chladící místnosti toto zařízení. Neslouží na osvětlení, jsou to generátory ozónu. V jednom takové prostoru je instalováno 10-12 generátorů. Toto stačí na obsluhu 1,5 miliónu rostlin. Ozón je vlastně 3-atomová molekule kyslíku, o které je třeba vědět, že funguje jako neskutečný agresivní čistící prostředek.


Ničí a zabíjí bakterie, bacily, houby a plísně. Tímto se vytváří sterilní prostředí pro rostliny. Takovým způsobem, respektive snížením teploty a nastavením vhodné vlhkosti vzduchu, můžeme zabezpečit, aby i v květnu byly sazenice v takovém stavu, aby mohly být vysazeny. Mají dobrou vlhkost a jak je dobře vidět pupeny nejsou prakticky otevřené.

Tato rostlina může být bez problémů vysazená. Vlhkost vzduchu v komorách pravidelně měříme, vyšetřujeme a kontrolujeme, abychom rostliny držely v optimálním prostředí. To je velmi důležité.Tyto rostliny jsou skladovány za takových podmínek, které splňují i ty nejpřísnější kvalitativní požadavky.

Splňují dokonce i kanadské předpisy na ochranu rostlin, abychom je mohli dodávat i do této země. Momentálně dodáváme sazenice do 15-ti evropských zemí. Musíme v zásadě vyhovět velmi přísným požadavkům. Snažíme se je dodržet, splnit všechny tyto požadavky. Pozornost věnujeme i ochraně proti plísním. Plíseň je velmi zákeřná nemoc, hlavně pokud napadne kořen rostliny.

 

Jeden z největších problémů s plísní je, že  napadne rostlinu tam a tehdy, kde nevidíme. Vidíme jen to, že rostlina se nevyvíjí tak jak bychom to mohli očekávat, protože plíseň již napadla kořen. Po plísňové infekci rostlina postupně vysychá, dokud úplně nevyschne. Vytrhneme danou rostlinu a myslíme si, že jsme tím vyřešili problém.

Bohužel tomu tak není, protože plísně zůstanou v zemi. Ty potom za určitých teplotních a vlhkostních podmínkách můžou okamžitě napadnout další citlivé rostliny. Proto věnujeme velmi velkou pozornost ochraně proti plísni kořenů, abychom zabezpečili, že jsme s těmito rostlinami v žádném případě neinfikovali prostředí ostatních rostlin.

Možná ale tuto otázku trochu přeháníme.  Na základě výzkumů jsme došli k závěru, jak náležitě připravíme rostlinu a zabezpečíme také podmínky pro skladování a růst, které brání přítomnosti a tvorbě plísni kořenů. Zabezpečíme sterilní prostředí. V takovém případě si můžeme být skoro jisti, že nemoc nenapadne rostlinu po dobu její životnosti.

 


 

 

Lajkujte, zdielajtee

Nabízené sazenice pěstujeme a skladujeme v ideálních podmínkách. Možné termíny výsadby jsou:

led úno bře dub kvě črn čvc srp zář říj lis pro
     

 

Prohlášení:
Ačkoliv plody arónie obsahují množství zdraví prospěšných látek a v některých zemích je arónie považována za léčivou rostlinu, jen konzumace plodů a výrobků z arónie nezajistí dobrý zdravotní stav. Plody arónie nejsou lékem a léky nemůžete nahradit plody arónie. Jen konzumace arónie nezabrání vzniku nemoci, ale příznivě působí na Vaši imunitu a celkový zdravotní stav.

Uvedené hodnoty růstu platí při dodržení technologie pěstování a při dostatečném množství živin, vody a slunečního záření. Při krajně nekvalitní půdě nebo u rostlin, které jsou vysazeny na nevyhovujícím místě (například do stínu) může být růst pomalejší než jsou uvedené pěstitelské hodnoty.