Arónie - Černý jeřáb - Temnoplodec

Královna antioxidantů. Bobule, které
pomáhají v boji proti civilizačním nemocem ...

Jaro 2020 Bohužel vyprodáno!!!
Přijímáme objednávky na podzimní sezónu 2020!

Dnes ještě sleva: 12 % na objednané sazenice!
POZOR! Sleva platí pouze pro prvních 20 objednávek!

Sazenice začínáme doručovat od října 2020.

Jeřabina černá - jak fungují antioxidanty a proč je Arónia zázrakem? Výroba povidel ...

Bobule Aronie v Německu začali své vítězné tažení. Podle tvrzení je skutečnou zázračnou rostlinou. Ale co vlastně tato rostlina dokáže?

Bobule Aronie účinkují preventivně proti nemocem, jako jsou srdečně-cévní onemocnění, Alzheimerova choroba, rakovina a poruchy vidění.

Výzkumný tým z Varšavské univerzity léčí pacienty, kteří prodělali srdeční infarkt. Aronie snižuje záněty a brání kalcifikaci srdeční arterie.

Bobule obsahují množství vitamínů a minerálních látek a mají výjimečně dobrou schopnost zachycovat volné radikály. Volné radikály v našem těle vznikají pravidelně, například při fyzické námaze. Organismus to snáší poměrně dobře. Problém nastane tehdy, když přibude velké množství volných radikálů i z vnějšího prostředí. Zdrojem těchto radikálů jsou například cigaretový kouř, UV záření léky nebo znečištěné prostředí.

Volné radikály jsou příčinou mnoha onemocnění a významným způsobem se spolupodílejí na procesu stárnutí.

Ale proč?

Atomy a molekuly se skládají vždy ze sudého počtu elektronů. Volným radikálům však jeden elektron chybí. Ony si tedy musí jeden elektron někde ukrást a tak organismu škodí.

Antioxidanty jako například Antokyany dokáží tyto volné radikály zneškodnit. Bobule Aronie obsahují obrovské množství Antokyanů. Tyto Antokyany způsobují i fialově červené zabarvení a Aronie je obsahuje v pětkrát větším množství jako například borůvky.

Pan Grosman z městečka Schwarmstedt pěstuje a zpracovává Aronie. Čerstvě sklizené plody Aronie nechutnají zrovna nejlépe, ale jsou snadno zpracovatelné a vyrábí se z nich například želé.

Šťávu z Aronie nejprve musíme nechat sevřít. Přidejte hodně želírovacího cukru. Šťáva Aronie je dost trpká. Teď to pěkně povaříme. Dávejte si pozor na svůj oděv. Před časem se Aronie používala i na barvení textilu. Po zahuštění šťávu ještě v horkém stavu rozlijeme do zavařovacích lahví. Necháme vychladnout - a hotovo.

Většina účinných látek zůstane zachována.

Aronie je velmi zdravá, protože bobule obsahují velké množství vitamínů, minerálních látek a antioxidantů.

 

 

 

Lajkujte, zdielajtee

Nabízené sazenice pěstujeme a skladujeme v ideálních podmínkách. Možné termíny výsadby jsou:

led úno bře dub kvě črn čvc srp zář říj lis pro
     

 

Prohlášení:
Ačkoliv plody arónie obsahují množství zdraví prospěšných látek a v některých zemích je arónie považována za léčivou rostlinu, jen konzumace plodů a výrobků z arónie nezajistí dobrý zdravotní stav. Plody arónie nejsou lékem a léky nemůžete nahradit plody arónie. Jen konzumace arónie nezabrání vzniku nemoci, ale příznivě působí na Vaši imunitu a celkový zdravotní stav.

Uvedené hodnoty růstu platí při dodržení technologie pěstování a při dostatečném množství živin, vody a slunečního záření. Při krajně nekvalitní půdě nebo u rostlin, které jsou vysazeny na nevyhovujícím místě (například do stínu) může být růst pomalejší než jsou uvedené pěstitelské hodnoty.